poradydlakazdego

Artroskopia kolana Poznań – na czym polega i kto ją wykonuje?

 W celu leczenia stawu kolanowego coraz częściej wykonuje się artroskopię kolana. Dolegliwości bólowe występują często w wyniku urazu podczas aktywności fizycznej, ale nie tylko. Często jest również następstwem przebiegu różnych chorób. Na czym polega artroskopia kolana? Kto ją wykonuje?

Artroskopia kolana Poznań – na czym polega?

Artroskopia jest zabiegiem mało inwazyjnym. Jest to metoda operacji stawu kolanowego. Podczas operacji pacjent jest przytomny, zostaje mu podane znieczulenie podpajęczynówkowe. Tylko w niektórych przypadkach wymagane jest zastosowanie znieczulenia ogólnego. W trakcie artroskopii wykonuje się zabiegi naprawcze, które przeprowadza się na łękotkach, więzadłach oraz chrząstkach.

Artroskopia – kto wykonuje ten zabieg?

Artroskopię kolana oraz inne zabiegi z zakresu górnych i dolnych kończyn przeprowadza ortopeda. Dobry ortopeda Poznań postawi nie tylko prawidłową diagnozę, ale wskaże również skuteczny plan leczenia. W wielu miejscach znajdziemy specjalistów ortopedów. Jak wybrać najlepszego?

Warto zapoznać się z opiniami, dotyczącymi danego specjalisty, które wystawione są przez pacjentów. Warto szukać specjalisty, który przyjmuje w obrębie naszego miejsca zamieszkania. Specjalistę znajdziemy również w Internecie – jest wiele stron, na których znajdziemy dane lekarza, miejsce przyjmowania oraz możliwość umówienia wizyty on-line.

dobry ortopeda Poznań

 Dlaczego warto zdecydować się na zabieg artroskopii kolana?

Zabieg artroskopii kolana ma wiele zalet. Jest to przede wszystkim zabieg mało inwazyjny. Dzięki temu szybko powrócimy do pełnej sprawności fizycznej, również blizny po zabiegu będą mało widoczne, lub też wcale nie będzie ich widać. Ryzyko powikłań w przypadku tego zabiegu jest bardzo małe.

Artroskopia kolana Poznań jest zabiegiem cenionym przez wszystkich specjalistów – ortopedów. Daje ogromne możliwości również, jeśli chodzi o pełną diagnostykę. Jeśli zmagasz się z częstymi bólami stawu kolanowego – nie czekaj. Znajdź dobrego ortopedę i umów się na wizytę.