poradydlakazdego

Cięcie wodą i inne metody obróbki metali. Jak wybrać firmę?

Cięcie wodą czy cięcie laserem to jedne z metod obróbki metali. Sposobów jest znacznie więcej. Na co zwracać uwagę, jeśli szukamy firmy, która świadczy usługi z zakresu obróbki metali. Czy tylko cena powinna się dla nas liczyć?

Na czym polega metoda cięcia wodą?

Cięcie wodą to jedna z popularniejszych form obróbki metali, która przynosi spektakularne efekty. Dzięki temu, że podczas obróbki nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, na obrabianym materiale nie powstają żadne uszczerbki, co często występuje na materiałach obrabianych z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Precyzja, gładkie krawędzie czy brak pyłów to największe zalety, dzięki którym ta forma jest tak pożądana na rynku.

Cięcie wodą odbywa się  wykorzystaniem urządzenia, który zwany jest WaterJet. Wiązka wody przechodząca pod wysokim ciśnieniem, rozbija materiał i powoduje jego rozdzielenie.

Inne popularne metody obróbki metali

Sposobów na obrabianie  metali, ale nie tylko tego rodzaju materiału jest wiele. Do kolejnych, równie popularnych należy toczenie, frezowanie, gięcie blach, spawanie, czy obróbka skrawaniem. Wszystkie te metody potrzebują niezbędnego sprzętu.

Cięcie strumieniem wody

Jak wybrać odpowiednią firmę, która świadczy usługi z zakresu obróbki metali?

Na rynku jest wiele firm, które zajmują się obróbką metali. Cięcie strumieniem wody, to nie jedyna metod, jaka wykonywana jest w danym przedsiębiorstwie. Ważne, aby wiedzieć na co zwracać uwagę. Ważna jest nie tylko. Przed wyborem odpowiedniego przedsiębiorstwa, warto również zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • jakość maszyn – to one przede wszystkim odpowiadają, jaki efekt końcowy uzyskamy. Jeśli chodzi o cięcie wodą, to przedsiębiorstwo, które świadczy tego typu usług, powinno w swoim zapleczu maszynowym posiadać wydajny WaterJet,
  • doświadczenie pracowników – bez niego, wykonywana praca może nie być tak dokładna. Warto zwrócić uwagę, jakie doświadczenie poosiadają pracownicy,
  • opinie innych klientów – to na nie najczęściej zwracamy uwagę wybierając odpowiednie przedsiębiorstwo,
  • termin realizacji zlecenia – często potrzebujemy materiału od ręki, warto zorientować się wcześniej, jakie terminy realizacji zlecenia są w danym przedsiębiorstwie.