poradydlakazdego

Dachówka ceramiczna czy cementowa? Co wybrać?

Planując zakup pokrycia dachu staje się przed dylematem, jaki rodzaj pokrycia wybrać? Do wyboru mamy dachówkę, blachodachówkę, gont bitumiczny, papę. Każde z tych pokryć ma swoje plusy i minusy, każde ma też różne ceny. Nie da się ukryć, najdroższa jest dachówka, jednak bez wątpienia w większości przypadków będzie najlepszym rozwiązaniem na długie lata. Czym różni się dachówka ceramiczna od cementowej? Którą wybrać?

Dachówki ceramiczne – czym się wyróżniają?

Pozyskując wiadomości na temat dachówki w Gnieźnie okazuje się, że najbardziej popularne są dachówki ceramiczne i cementowe. Czym cechują się dachówki ceramiczne? Przede wszystkim są cenione przez klientów za szereg zalet, przede wszystkim są eleganckie i bardzo trwałe. Istnieją różne rodzaje i kolory dachówek tego typu. W kwestii dachówki w Gnieźnie, dachówki ceramiczne są produktem klasy premium, który pozwala stworzyć dach o wyjątkowej trwałości i wyglądzie, jaki oczekuje klient. 

Dachówka Gniezno cementowa – czy warto zwrócić na nią uwagę?

Dachówki cementowe to nowoczesny rodzaj dachówek, który stworzony jest z mieszanki piasku, cementu oraz pigmentu. Niestety, są odrobinę gorszych parametrów niż dachówki ceramiczne, jednak wciąż charakteryzują się bardzo dużą trwałością, odpornością na wiele czynników atmosferycznych i szerokim wyborem modeli i wzorów. Są jednocześnie tańsze niż dachówki ceramiczne. 

Który rodzaj jest lepszy? 

Zdecydowanie nie istnieje jedna odpowiedź na to pytanie. W kwestii dachówki w Gnieźnie nie da się ukryć, dachówka ceramiczna jest najdroższa, jednak jest klasą premium, która w zasadzie nie ma minusów. Nieco tańszą dachówką w Gnieźnie jest dachówka cementowa, choć wciąż jest to produkt wysokiej klasy. Jest jednak nieco niższej jakości, choć w przypadku warunków atmosferycznych w Polsce również jest to produkt na wiele lat. Wybór nie jest więc prosty i uzależniony jest przede wszystkim od budżetu i indywidualnych preferencji.