poradydlakazdego

Druk sublimacyjny – Metoda zdobienia ubrań dla sportowców

Sportowcy potrzebują specjalnych ubrań – Takich, które będą dobrze przepuszczać powietrze. Druk sublimacyjny to sposób na ubrania z nadrukiem, które będą odpowiednie do każdej dyscypliny. Na czym polega druk Inowrocław sublimacyjny? Ile kosztuje i gdzie można taki wykonać? O tym w artykule. Zapraszamy do lektury.

Druk sublimacyjny – Na czym polega?

Jak sama nazwa wskazuje sednem technologii druku sublimacyjnego jest zjawisko sublimacji, czyli bezpośredniego przejścia ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Jest to niezwykle trwała metoda. Dlaczego? Ponieważ cząsteczki barwnika znajdujące się na papierze transferowym pod wypływem docisku prasy oraz wysokiej temperatury przenikają jako gaz do struktury podłoża drukowego. Wzór znajduje się niejako wewnątrz tkaniny, a nie jest nadrukowany na zewnątrz. Ale po kolei. Zaczyna się od wydrukowania grafiki czy tekstu, który ma się znaleźć na danym przedmiocie, za pomocą specjalnych tuszów na tak zwanym papierze transferowym. Zadrukowany papier wkładany jest do urządzenia zwanego prasą termotransferową, która dociska go do podłoża, na którym grafika ma się znaleźć – w ten sposób otrzymywany jest nadruk. Barwniki sublimacyjne produkowane są na bazie wody, a nie rozpuszczalnika, dzięki czemu są całkowicie nieszkodliwe dla środowiska i bezpieczne dla ludzi.

druk Mogilno

Druk Inowrocław dla chcących wyrazić siebie

Co ważne, druk Inowrocław sublimacyjny nie powoduje zatykania włókien tkaniny, czyli  materiały te przepuszczają powietrze. Z tego powodu koszulki sportowców z herbami drużyny i tym podobnymi są robione właśnie przy użyciu metody sublimacji. Ale nie jest ona przeznaczona tylko dla sportowców. W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się wyrażanie samego siebie poprzez autorskie ubrania. Dotyczy to ciekawych wzorów, napisów, sentencji i tak dalej. Młodzież wyraża siebie dając swoje projekty na plecaki, piórniki i wiele innych. Do niedawna dostępne były jedynie specjalne pisaki. Dziś w grę wchodzi także druk Inowrocław sublimacyjny. Dzięki niemu możemy w prosty, tani i ekologiczny sposób ozdobić ulubione przedmioty wybraną przez siebie grafiką czy napisem. Druk Mogilno sublimacyjny to Eko opcja. Jest to metoda dość tania, o ile robi się hurtowe zamówienie. Przy nakładzie około 100 sztuk, za jedną zapłacimy około 3,50 zł. Natomiast jedna koszulka wyniesie nas nawet 50 złotych.