poradydlakazdego

Fotowoltaika Gniezno – odnawialne źródła energii w Twoim domu

Udział energii elektrycznej pochodzącej z biopaliw, energii słonecznej i wiatru systematycznie wzrasta. Czy warto zdecydować się na odnawialne źródła energii podczas budowy domu? Jakie rozwiązania są dostępne? Fotowoltaika Gniezno – czy warto w nią zainwestować? Odpowiadamy na pytania!


Odnawialne źródła energii, oprócz oczywistych korzyści ekologicznych, pozwalają na zmniejszenie comiesięcznych rachunków za prąd. Możemy także zyskać większą niezależność od dostawców energii. To nie koniec korzyści. OZE zwiększają również wartość nieruchomości i jej atrakcyjność przy sprzedaży. Na budowę domu z wykorzystaniem proekologicznych systemów grzewczych możemy otrzymać dofinansowanie od rządu lub gminy. Fotowoltaika Gniezno – możesz otrzymać 5.000 zł w ramach programu „Mój Prąd”, a od swojej gminy, nawet do 15.000 zł.


Fotowoltaika Gniezno
Panele fotowoltaiczne pozwalają na wytworzenie energii elektrycznej w 100% z odnawialnej energii słonecznej. Panele zamieniają bezpośrednio energię słoneczną na prąd, który zasila nasze sprzęty w domu, takie jak urządzenia AGD i RTV, a także do działania pompy ciepła. Pozwala to na sporą oszczędność w naszym domowym budżecie. W celu uzyskania korzyści energetycznej warto zainstalować w domu rekuperację. Wentylacja mechaniczna pozwala na lepszą wymianę powietrza w budynku.


Pompa ciepła
Pompa ciepła pozwala na ekologiczne ogrzewanie domu i wody. Jest niezawodną, oszczędną i przyjazną środowisku alternatywą dla kotłów grzewczych. Urządzenie jedynie w 25% korzysta z energii elektrycznej – pozostałą energię pozyskuje z odnawialnych źródeł energii. Realny czas zwrotu inwestycji wynosi od 5 do 7 lat.

stacje ładowania samochodów inowrocław


Samochód elektryczny
Samochód elektryczny to pojazd wykorzystujący do napędu wyłącznie energię elektryczną. Od klasycznych aut różnią się tym, iż pracują ciszej, emitują mniej hałasu i wibracji podczas codziennej jazdy. Na jednym ładowaniu mogą przejechać ok. 300-500 km. Aby go naładować, musimy udać się na stacje ładowania samochodów Inowrocław.