poradydlakazdego

Przygotuj swoje jacuzzi ogrodowe na zimę

Coraz bliżej do kalendarzowej zimy. Mimo tego, że pogoda już nas zaskoczyła, warto jak najszybciej zadbać o swoje jacuzzi ogrodowe, a zwłaszcza podczas tej pory. Każdy użytkownik jacuzzi na ogrodzie powinien je odpowiednie zabezpieczyć, niezależnie czy z niego korzysta w sezonie zimowym czy nie. Z nami dowiesz się, jak o to zadbać. Zapraszamy.

Zimowe kąpiele są idealne!

Większość użytkowników jacuzzi w ogrodzie nawet nie myśli o nie sezonowych kąpielach. Czy rzeczywiście zimowe kąpiele nie powinny istnieć? Absolutnie nie! Kąpiel w rozgrzewających bąbelkach podczas mroźnej zimy, to coś niesamowitego. Zgodzą się tutaj wszyscy, którzy z nich korzystają. Kąpiele w jacuzzi ogrodowym mogą odbywać się o każdej porze roku i co ciekawe, zawsze są równie relaksujące. Nie powinniśmy obawiać się minusowych temperatur, ponieważ podczas kąpieli ich nie odczujemy. Jeżeli w Twoim ogrodzie zainstalowane jest SPA całoroczne, to korzystaj z niego podczas każdej pogody. W krajach skandynawskich wanny ogrodowe z hydromasażem używane są przede wszystkim zimą, a jedyne, co może nas odstraszyć, to rachunek za prąd o 10-20% wyższy, w zależności od użytkowania wanny, jednak obecnie na rynku najnowsze wanny są energooszczędne – warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu.

Jacuzzi

Jak zadbać o jacuzzi podczas nieobecności?

Planujesz dłuższy wyjazd, zabrakło w Twoim domu prądu, a może chcesz jednak zrezygnować z kąpieli w SPA przez pewien czas? Przede wszystkim zacznij od wyciągnięcia z wanny wszystkich niepotrzebnych akcesoriów, a następnie zajmij się wylewaniem wody. Nie zapomnij o tym, że w rurkach pod zabudową również płynie woda – jeśli nie opróżnisz ich zimą, możesz być pewny o usterkę. Na koniec nałóż specjalną pokrywę termiczną na wannę z hydromasażem, która zabezpieczy je przed zabrudzeniami. Koniec!

To naprawdę jest bardzo proste. Przed następnym wlaniem wody zadbaj o dokładne wyczyszczenie jacuzzi oraz o odpowiednich środkach chemicznych.