poradydlakazdego

Rodzaje zniczy – które z nich wybrać?

Odwiedzając groby bliskich często palimy znicze, stawiamy kwiaty. Wybór galanterii cmentarnej jest ogromny. Oferowane są różne rodzaje zniczy i wkładów do zniczy. Różnią się one materiałem z którego są produkowane, a to wiąże się z różnorodnymi właściwościami. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jakie rodzaje zniczy wyróżniamy.

Rodzaje zniczy

Zanim zdecydujemy się na zakup znicza, warto jest przeanalizować, jakie wybrać. Szklane czy plastikowe? Sprawdź, jakie jeszcze warto kupić.

  • Znicz szklany – jest jednym z najczęściej wybieranych zniczy. Wybór wzorów i kolorów jest ogromny. Można kupić małe znicze lub duże o różnych kształtach. Gama kolorów też jest szeroka. Znicze mogą być zalane woskiem w środku – wtedy taki znicz jest jednorazowy. Można kupić również znicze z wkładami wymiennymi. Jest to szczególnie opłacalne, bo wystarczy wymienić wkład i umyć znicz, aby nadal wyglądał estetycznie.
  • Znicz plastikowy – są to tanie znicze, jednak nie poleca się ich kupować. W przypadku, kiedy znicz zajmie się ogniem, usunięcie spalonego plastiku z pomnika może być trudne.
  • Znicz ceramiczny – nie należy do najpopularniejszych. Jednak z każdym rokiem są coraz chętniej kupowane. Są wypełnione parafiną i są w formie glinianej lub ceramicznej miseczki.
  • Znicz witrażowy – pięknie wygląda i jest bardzo efektywny. Płomień może mieć różne odcienie, wszystko w zależności od tego, przez które szkiełko go oglądamy. Wyglądają jak mozaika. Niestety ich wadą jest to, że są dość drogie.
  • Znicz solarny – są dla tych, którzy rzadko przychodzą na cmentarz, albo lubią popularne rozwiązania. Mają wbudowany panel słoneczny, a działają na zasadzie ogrodowych lampek solarnych. Są one bardzo wytrzymałe. Ich cena jest dość wysoka.
  • Znicz elektryczny – funkcjonuje jako samodzielna ozdoba na nagrobku. Można kupić taki znicz w kształcie Maryi, krzyża czy aniołka. Ten znicz również posłuży długi, wystarczy wymiana baterii.
Wkłady do zniczy

Wybór zniczy i wkładów do zniczy jest ogromny. Warto wybierać sprawdzone miejsca, w których można je kupić.