poradydlakazdego

Rowery holenderskie – czy Polacy lubią jeździć na rowerach?


Ostatnimi czasy możemy zauważyć coraz więcej rowerów na naszych drogach. Czym jest spowodowana rosnąca ilość sprzedawanych jednośladów? Czy pandemia wpłynęła na to, że chętniej wybieramy rower od samochodu? Dlaczego kupujemy rowery holenderskie? Odpowiadamy!

Rowery holenderskie stały się nr 1 podczas kupna jednośladu miejskiego. Zamknięte restauracje, kina i baseny sprawiły, że szukaliśmy innych rozrywek i aktywności, które możemy wykonywać w bezpieczny sposób. Jazda na rowerze jest zdrowa dla naszego ciała i ducha. Półgodzinna jazda w lesie pomoże nam się odprężyć i na chwilę zapomnieć o trudach dnia codziennego. Rowery holenderskie pozwalają nam na jazdę w pozycji wyprostowanej. Dzięki temu możemy ulżyć naszym plecom i pozbyć się dolegliwości bólowych spowodowanych np. pracą siedzącą. Jazda na rowerze, to nie tylko świetny sposób na relaks i aktywny wypoczynek. To wspaniała okazja to spędzenia czasu z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Dodatkowo jest do dobry środek komunikacji. Zazwyczaj większość Polaków uczy się umiejętności jazdy na rowerze od najmłodszych lat. Nawet seniorzy bardzo dobrze radzą sobie podczas jazdy na jednośladzie. Inne sprzęty, takie jak rolki, deskorolki czy hulajnogi są zazwyczaj wybierane przez dzieci i młodzież. Rower jest ogólnodostępny dla dzieci i dorosłych, a także dla osób mających problemy z wagą.

rowery holenderskie używane

Jakie rowery holenderskie są godne polecenia? Jakie marki są liderami rynku?
Jest wiele firm oferujących bardzo dobre rowery miejskie. Jedne z popularniejszych marek to firma Gazelle oraz Batavus. Warto zdecydować się na lidera rynku, gdyż jest to gwarancja jakości. Niestety, ceny nowych jednośladów są bardzo wysokie. Z powodzeniem sprzedawcy polecają rowery holenderskie używane. Czy powinniśmy się obawiać kupna jednośladu z drugiej ręki? To zależy. Nie poleca się kupowanie roweru od osoby prywatnej. Taki rower zazwyczaj nie jest sprawdzony w autoryzowanym serwisie i musimy wierzyć na słowo sprzedawcy. Warto wybrać się do sklepu rowerowego. Rowery holenderskie używane są dokładnie sprawdzone przed sprzedażą.