poradydlakazdego

Domki modułowe – wady i zalety nowoczesnego budownictwa

Istnieje wiele faktów i mitów na temat nowoczesnego budownictwa. Takim też w ostatnim czasie stały się domki modułowe. Jest to atrakcyjna forma budownictwa nie tylko dla inwestorów, ale również i dla osób indywidualnych. Jeśli zależy Ci na szybkim i nieskomplikowanym postawieniu domu – to koniecznie dowiedz się więcej o domach modułowych.

Domki modułowe – atrakcyjna forma budownictwa

Domki modułowe to nic innego jak kilka czy kilkanaście gotowych elementów, które połączone są w całość. Elementy te wytwarzane są w fabrykach, a całość składana jest na miejscu. Domki modułowe to atrakcyjna forma budownictwa ze względu na czas, ponieważ budynki można postawić  w bardzo krótkim czasie. Domki modułowe, jak każdy inny rodzaj budownictwa, posiadają wady i zalety. Poznaj je!

Budownictwo modułowe – wady i zalety

Wady domków modułowych:

  • opłata za cały domek, tuż przed jego wykonaniem
  • wykorzystanie sprzętu ciężkiego, typu dźwig
  • projektowanie całego domu przed jego budową.

Zalety domów modułowych:

  • szybka forma postawienia obiektu,
  • tańsza forma postawienia domu, niż tradycyjne budownictwo,
  • dowolny czas rozpoczęcia inwestycji.

Oczywiście wad i zalet możemy w tej formie budownictwa znaleźć znacznie więcej. Pomimo tych wad i tak bardzo dużo osób decyduje się właśnie na tą formę budownictwa.

Domki modułowe

Domy modułowe całoroczne do 70 metrów kwadratowych – co warto o nich wiedzieć?

Obecnie możliwe jest postawienie domu mieszkalnego, którego powierzchnia wynosi do 70 metrów kwadratowych, na zasadzie pozwolenia na budowę. Budynek mieszkalny, który nie wymaga pozwolenia określany jest wolnostojącym, nie więcej niż dwukondygnacyjnym budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o powierzchni zabudowy do 70 metrów kwadratowych. Jego obszar powinien w całości mieścić się na działce, na której został zaprojektowany, a budowa powinna mieć cel zaspokojenia osobistych potrzeb mieszkaniowych inwestora.

Prawo to jest ogromnym uproszeniem dla osób, które w szybki sposób i bez zbędnych formalności chcą wybudować atrakcyjny obiekt budowlany.